Google Play zapowiada, że już niedługo ze sklepu znikną wady na które najbardziej uskarżają się użytkownicy androidów. Priorytetem jest polepszenie jakości najpopularniejszych aplikacji a także wypromowanie tych najciekawszych i godnych uwagi.

Firma w najbliższym czasie chce zwrócić szczególną uwagę na dystrybucję swoich aplikacji. Ma być ona jak najbardziej innowacyjna. Co to znaczy? Oczekiwać możemy, iż w końcu światło dzienne ujrzy zapowiadany od dwóch lat Google Instant. Na razie jedynie kilkanaście aplikacji działa w tej formie, jednak wiadomo już, że sprawują się doskonale.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż Google ma świadomość, że liczyć musi na pomoc zewnętrznych programistów. Dlatego właśnie jednym z planów jest ułatwienie pracy niezależnych twórców aplikacji. Co to oznacza? Usprawnione zostaną dostępne aktualnie narzędzia do testowania a także poprawa optymalizacji. Oprócz ułatwienia pracy nowe narzędzia dadzą szansę na zaangażowanie w powstawanie aplikacji jej potencjalnych odbiorców.

Kontynuowane będą również zmiany, które w sklepie już zaszły. Dwa miesiące temu zmienił się algorytm i aplikacja, chcąc znajdować się wysoko na liście, musi spełniać kilka warunków. Nie może się zacinać a także być przez jej użytkowników często odinstalowywana. Nie oznacza to, iż wcześniej nie miało to znaczenia – po prostu nie przywiązywano do tego aż tak dużej wagi. Kiepskie aplikacje nie zostaną ze sklepu usunięte a jedynie schowane, ustępując miejsca lepszym.

Czy zmiany faktycznie będą odczuwalne? Uważa się, iż aplikacje na androida nie są tworzone z taką dokładnością jak aplikacje na IOS. Zmiany Google nie są w stanie na to wpłynąć. Dla użytkowników ważne jest jednak, aby mogli korzystać z aplikacji bez obawy, że w każdej chwili przestaną działać. Co może pomóc? Z pewnością wprowadzenie na większą skalę Google Instant, jednak kiedy tak naprawdę to nastąpi nie do końca wiadomo.

Kategorie: Blog

1 opinia

Julia · 15 sierpnia 2018 o 08:33

Google w końcu przesadził z optymalizacją. Już dziś wszystko zmierza w taką stronę, że tylko duże firmy mogą czerpać zyski

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *