Jeżeli właśnie myślisz o swojej pierwszej stronie internetowej, skrót CMS może brzmieć dość enigmatycznie, podobnie jak większość terminów związanych z tworzeniem stron internetowych. Skąd to wiemy? Wielu naszych klientów podczas pierwszej rozmowy mówi wprost, że nie mają pojęcia o stronach internetowych, jednak strona internetowa jest niezbędna do prowadzenia działalności i „chcieliby jakoś to ogarnąć”.

Po zakończeniu zlecenia nasi klienci, nawet ci z pozoru najbardziej oporni na wiedzę, nie tylko przestają traktować temat stron internetowych jako tajemną wiedzę, ale bez problemu sami zarządzają własnymi serwisami. Choć, jak sami podkreślali na początku, „nie przypuszczali, że z ich brakiem wiedzy, będzie to niemożliwe”.

Co to jest CMS?

CMS (Central Management System) to system zarządzania treściami serwisu internetowego. Pozwala zarządzać serwisem w łatwy i przystępny sposób sposób, dzięki czemu mogą korzystać z niego osoby nie posiadające wiedzy z zakresu programowania.

CMS gwarantuje szybką i łatwą edycję. W zależności od potrzeb, pozwala na wprowadzenie szerokiej gamy modyfikacji, które ułatwiają zarządzanie serwisem. CMS umożliwia wprowadzanie zmian w dodawaniu i edycji tekstów, dodawanie zdjęć i materiałów wideo, zarządzanie podstronami lub np. wysyłką newsletterów.

Dlaczego warto zainwestować w CMS?

CMS jest świetnym wyborem, kiedy sami chcemy zarządzać swoim serwisem, bez konieczności każdorazowej pomocy programisty, a co za tym idzie bez dodatkowych kosztów. Za CMS płacisz tylko raz.

CMS jest łatwy w obsłudze i nie wymaga wiedzy programistycznej. Klient może dowolnie wybrać funkcje jakimi chce zarządzać (zmiana tekstów, zarządzanie działaniami skierowanymi do użytkowników serwisu np. wysyłka newsletterów promocyjnych do wybranej grupy, zmiany zdjęć na banerach promocyjnych na stronie). Co najważniejsze, te z pozoru skomplikowane czynności, dzięki systemowi CMS można wykonać kilkoma kliknięciami!

Jaki system CMS wybrać?

Wybór odpowiedniego systemu CMS zawsze podlega dokładnej analizie. Podczas wywiadu z klientem, wspólnie wybieramy najbardziej optymalne rozwiązanie.

Nasi klienci mają do wyboru:

  • zakup licencjonowanego CMS i dostosowanie go do potrzeb klienta np. poprzez instalację odpowiedniej wtyczki
  • stworzenie dedykowanego CMS, czyli systemu stworzonego od początku do końca specjalnie na potrzeby klienta.

Tworząc systemy CMS zawsze dostosowujemy je do potrzeb naszych klientów, tak aby zmiany były wprowadzane w szybki i przystępny sposób.

Posiadając wieloletnie doświadczenie staramy się także doradzić klientom najlepsze rozwiązania, aby system CMS był skrojony idealnie na miarę potrzeb naszych klientów.

Pracujemy na wszystkich popularnych systemach CMS takich jak:

  • WordPress,
  • Joomla,
  • Drupal,
  • ModX,
  • ExpressionEngine,
  • PrestaShop
  • Shopper

Jakie systemy CMS wybierają inni?

Wordpress

Joomla

Drupal

Magento

Kategorie: Usługi

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *