Strona internetowa to zaledwie połowa sukcesu. Sam fakt posiadania strony nie oznacza, że od razu stanie się ona widoczna dla szerokiego grona odbiorców, a przecież na tym zależy nam najbardziej. Po to zapłaciliśmy za projekt i wykonanie, aby jak największa liczba czytelników czy też potencjalnych klientów odwiedzała stronę internetową naszej firmy.

Niestety, w pierwszych dniach, a nawet miesiącach funkcjonowania strony internetowej, po zapoznaniu się ze statystykami odwiedzin, okazuje się, że liczba wejść jest znikoma. Zaczynamy bić się z myślami. Co jest nie tak? Czy moja strona/oferta jest nieatrakcyjna?

Nierzadko prowadzi to do frustracji i… wpisania odpowiedniej frazy w wyszukiwarce internetowej – “pozycjonowanie stron” , “SEO”, “co zrobić, aby strona była widoczna w internecie?”.

Tak, właśnie “ta właściwa fraza” to klucz do Twojego sukcesu.

Bo gdy prowadzisz sklep z oknami, chcesz, aby każdy kto szuka „okien w Warszawie” po wpisaniu tej frazy zobaczył stronę Twojego sklepu na pierwszym miejscu w wynikach, które wyświetli wyszukiwarka. Aby to osiągnąć niezbędne jest odpowiednie pozycjonowanie strony internetowej.

Już na etapie projektowania strony internetowej, oferujemy naszym klientom usługę pozycjonowania, tak aby zoptymalizować kod pod kątem wyszukiwarki oraz przyspieszyć proces pozycjonowania.

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych i SEO?

Pozycjonowanie stron internetowych to proces, który służy osiągnięciu jak najwyższej i jak najbardziej stabilnej pozycji strony internetowej w rankingu wyszukiwarki po wpisaniu określonej frazy. Na proces pozycjonowania składa się wiele złożonych działań, na które składa się SEO, linkowanie , content marketing oraz analityka internetowa.

SEO z ang. Search Engine Optimization oznacza optymalizację witryn internetowych pod kątem wyszukiwarek. Prościej mówiąc, są to działania, które prowadzą do uzyskania jak najwyższej pozycji strony w rankingu danej wyszukiwarki. SEO jest nieodzownym elementem złożonego procesu jakim pozycjonowanie strony. SEO polega na wprowadzeniu odpowiednich zmian w treści strony, a także w jej kodzie.

Czy usługa pozycjonowania strony jest niezbędna?

TAK. Jeżeli poważnie myślisz o rozwoju swojej działalności lub firmy, konieczne jest wdrożenie działań, dzięki którym pozyskasz klientów. Do takich działań należy właśnie pozycjonowanie strony internetowej.

Pozycjonowanie stron internetowych jest długotrwałym procesem, wymagającym doświadczenia i dużego nakładu pracy zarówno programisty, copywritera jaki i grafika. Przyjazna i atrakcyjna dla przeglądarki strona, to strona prawidłowo działająca nie tylko na komputerze, ale także na urządzeniach mobilnych, dostarczająca unikalnych treści i podlegająca ciągłemu rozwojowi.

Należy podkreślić, że proces pozycjonowania musi być monitorowany i udoskonalany, gdyż wyszukiwarki często zmieniają algorytmy decydujące o pozycji w wynikach wyszukiwania, stąd stała współpraca w zakresie pozycjonowania jest niezbędna.

Bardzo ciężko osiągnąć zadowalający efekt zdając się wyłącznie na własne siły, zwłaszcza, gdy prowadzimy firmę lub działalność, która pochłania i tak sporo czasu i energii. Stąd najlepszym rozwiązaniem jest zdanie się na nasze doświadczenie.

Kategorie: Usługi

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *