To, że Korea inwestuje coraz większe pieniądze w e-stadiony oraz ośrodki szkolące sędziów nie dziwi chyba nikogo. To właśnie w Korei e-sport jest najbardziej popularny. Trend ten jednak coraz wyraźniej zaznacza się także w innych krajach.

Korea uwielbia e-sport i udowadnia to niemal na każdym kroku. Coraz bardziej angażuje się w to także koreański rząd. Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki zaplanowało budowę w ciągu dwóch najbliższych lat aż trzech e-stadionów. W ich skład wchodzić ma przestrzeń dedykowana turniejom, ogromne studio projekcyjne a także nadajniki mające za zadanie transmisję wydarzeń. Istniejące już stadiony w niedalekiej przyszłości najprawdopodobniej zostaną rozbudowane, by również mogły służyć jako miejsca do rozgrywania turniejów.

To nie wszystko. W planach jest także budowa specjalistycznych ośrodków, których zadaniem będzie szkolenie sędziów. Korea postawiła sobie za cel osiągnięcie perfekcji w dziedzinie e-sportu.

Stadiony, których budowa niedługo się rozpocznie nie będą pierwszymi tego typu miejscami w kraju. Na stadiony, powstałe dwa lata temu, rząd przeznaczył kilkaset milionów dolarów. Nie wiadomo nadal ile kosztować będą nowe stadiony. Mamy jednak pewność, że rząd nie będzie oszczędzać.

E-sport w Polsce?

Jak sytuacja wygląda w Polsce? Coraz bardziej interesujemy się e-sportem. Przecież to właśnie u nas, w Katowicach, co roku odbywa się jedna z największych na świecie e-sportowych imprez. Cieszy się ona ogromną popularnością a o prawa do transmisji wydarzenia walczyły dwie największe telewizje. Niewielu wie, że Polsat posiada nawet swój kanał e-sportowy!

Zyski z e-sportu również nie są małe. Prognozuje się, iż niedługo osiągną one poziom niemal 12 milionów dolarów. Zainteresowanie e-sportem w naszym kraju wzrasta w zaskakującym tempie. Jesteśmy już na trzecim miejscu w zakresie gęstości rynku e-sportowego. Prześcignęliśmy nawet zawsze wysoko figurujące Stany Zjednoczone!

W wielu szkołach średnich można już uczęszczać do klasy o profilu e-sportowym. Cieszą się tak ogromną popularnością, iż niewykluczone, że w naszym kraju również niedługo pojawią się specjalne szkoleniowe ośrodki.

Kategorie: Blog

2 opinie

Łuki11 · 14 sierpnia 2018 o 07:22

Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, aby w przyszłości e-sport był na przykład na olimpiadzie. Prędzej uwierzę, że doczekamy czasów w którym to roboty będą dostarczały nam rozrywkę w postaci sportowej rywalizacji. Ale kto wie… 😉

Filip · 15 sierpnia 2018 o 08:36

Tyle się gada o ochronie środowiska ale mimo to ciągle coś jest budowane.. Zegar emisji CO2 już dawno wskazuję że jesteśmy spóźnieni… Teraz e-stadiony…

Dodaj swoją opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *